26. - 28. 4. 2019 Víkend č. 28 v Klášteře v Moravských Budějovicích

12.03.2019

"Seznamte se, prosím" setkání připravujeme pro svobodné křesťany, kteří jsou ochotní nabídnout svůj čas, své schopnosti a síly k pomoci druhým.

Přiložte ruce a nohy k dílu, pomožte dobré věci, odpočiňte si, pobavte se a poznejte sebe i další odvážné!
Obecné charakteristiky našich setkání (co, pro koho, proč a jak):

Co: Setkání. Mimo město. Dobročinná brigáda. Příjemná únava. Oddech. Přirozené poznávání sebe i ostatních při práci a oddechu. Nezadaní, kteří se chtějí seznámit, zadaní, kteří se chtějí inspirovat.

Pro koho: Pro ty, kdo se poznali v části "Co?", zejména nezadaní ve věku 25-40 let.

Proč: Poznat sám sebe, své silné a slabé stránky. Odpočinout si - od města, techniky, všedních starostí. Udělat něco dobrého pro ostatní. Inspirovat se. Zlepšit své dovednosti. Poznat zajímavé lidi a případně i potenciální partnery.
Jak: Společně strávený čas - práce i oddech, různorodý doprovodný program.
Následující setkání se uskuteční v klášteře Kongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Moravských Budějovicích. Hlavní náplní práce sester boromejek v je poskytování ústavní péče a sociálních služeb obyvatelům Domu sv. Antonína, který se nachází přímo naproti klášteru (https://www.boromejky.cz/25.htm). Zároveň jim patří malý domeček, kde ubytovávají návštěvy a který čekají opravy půdních prostor.

Naším úkolem bude připravit tento domek na plánovanou rekonstrukci, tedy vyklidit nepotřebný nábytek z půdy, přestěhovat ho jinam či rozbít a odvézt na skládku. Také ve sklepě mají staré regály, které je potřeba rozebrat a vyklidit.
Kromě práce a společné přípravy jídla se můžeme těšit i na další program (duchovní i společenský) spojený třeba s prohlídkou kláštera, návštěvou obyvatel Domu sv. Antonína nebo výletem do okolí (jen kousek cesty autem se nachází poutní místa jako Kostelní Vydří či Hluboké Mašůvky). Můžeme společně popít víno, zpívat u kytary, povídat si, nebo cokoli jiného. Sestry nás také zvou do jejich kaple na modlitbu nebo na nedělní mši. Nudit se rozhodně nebudeme! :)

Víkend má na starosti Jitka Pazderová a Pavel Příhonský.
Cena víkendu: dle skutečných nákladů, do 250 Kč včetně jídla a ubytování.

Přihlaste se prosím co nejdříve (https://goo.gl/forms/VX9qvcWif5LaGSaJ2). Je možné, že později už nebude místo. Pomůže nám, pokud se přihlásíte jen v případě vážného zájmu, ušetříte nám spoustu starostí, když se nám v den odjezdu na víkend nebude měnit již přihlášené osazenstvo. Děkujeme. ;-)
Pokud váháte, jestli se víkendu zúčastnit a chtěli byste se na cokoli zeptat, napište na email: seznamteseprosim@gmail.com, rádi Vám odpovíme.
Můžete také informaci o akcích poslat svým kamarádům a známým a pozvat je, případně nás informovat, pokud by někdo další chtěl dostávat informace o našich akcích.

Těšíme se na vás! :)

P. S. Práce je spousta, předchozí zkušenosti nejsou nutné a fyzická kondice není rozhodující. :)